دوره آموزش کامفار

در اختیار داشتن بسیاری از اطلاعات، لازمه‌ی پیشرفت یک شرکت به سمت توسعه‌ی صنعتی و موفقیت مالی هر چه بیشتر است. اخذ تصمیم در مورد سرمایه گذاری کردن یا سرمایه گذاری نکردن در یک پروژه، تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی، ارزشگذاری سهام شرکت، تهیه‌ی انواع گزارشات حسابداری مدیریت و بسیاری تحلیل‌های دیگر و محاسبه‌ی پیش‌نیازهای متعدد چنین تحلیل‌هایی، نمونه‌های محدودی از این اطلاعات هستند. تهیه‌ی این قبیل اطلاعات، که نیازمند بررسی‌ها و تجزیه و تحلیل‌های فراوان، از بررسی اسناد و دفاتر حسابداری گرفته، تا بررسی اسناد مدیریتی و صورت‌های مالی اصلی و نیز صورت‌های مدیریتی است، طی کردن یک پروسه‌ی طولانی و پرهزینه را می‌طلبد. از همین روی بسیاری از شرکت‌ها برای تهیه‌ی این اطلاعات رو به سوی استفاده از نرم‌افزار کامفار آورده‌اند که در این نوشته بیشتر با این نرم افزار و نیز دوره آموزش کامفار در شرکت نوین قرن بیشتر آشنا خواهیم شد.  

نرم افزار کامفار چیست؟

نرم افزار کامفار نرم افزاری است بین المللی که توسط یونیدو یا سازمان توسعه‌ی صنعتی سازمان ملل متحدد تهیه شده است. این نرم افزار بدین جهت طراحی و تدوین شده تا تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی شرکت‌های مختلف را تسهیل نموده و به توسعه‌ی صنعتی آن‌ها در سرتاسر دنیا کمک کند. این نرم افزار برای بار نخست در سال 1962 میلادی توسط سازمان ذکر شده ارائه شد و پس از آن با تغییرات مداوم برای بهبود کارایی، از جمله امکان استفاده از آن با زبان‌هایی غیر از زبان انگلیسی، در نهایت به نسخه‌ی سال 2008 میلادی رسیده که تا کنون آخرین نسخه‌ی آن باقی مانده است. در نسخه‌ی 2.2b نرم افزار کامفار امکان استفاده از نرم افزار با استفاده از زبان فارسی میسر و در نسخه‌ی 3.1 امکان استفاده از آن به زبان فارسی محاوره مهیا شده است. به لطف توجه یونیدو به نیاز شرکت‌های مختلف با زبان‌های گوناگون، در حال حاضر این امکان برای شرکت‌های فارسی مهیا شده تا اطلاعات مالی و اقتصادی خود را به ساده‌ترین زبان و تنها با گذراندن دوره آموزش کامفار مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و از خروجی‌های آن برای اخذ تصمیمات مدیریتی استفاده نمایند.

مزایای استفاده از نرم افزار کامفار فارسی

پیش از آن‌که بخواهیم در مورد مزایای شرکت در دوره آموزش کامفار و گذراندن این دوره صحبت کنیم، بهتر است اندکی بیشتر با مزایای استفاده از نرم افزار کامفار فارسی آشنایی پیدا کنیم. شاخص‌ها، ارزش‌گذاری‌ها، محاسبه‌ی سود و زیان بالقوه، تهیه‌ی صورت‌های مالی، تحلیل‌های حسابداری صنعتی و بهای تمام شده و بسیاری از اطلاعاتی که نام بردن کامل آن‌ها نیازمند تألیف کتابی قطور است، برای اخذ تصمیمات مدیریتی ضروری هستند. هرچه مدیریت به اطلاعات جزئی‌تر، دقیق‌تر و بیشتری دسترسی داشته باشد، بهتر می‌تواند در مورد مسائل مختلف مرتبط با پیشرفت شرکت، از جمله تصمیم‌گیری در مورد سرمایه گذاری یا عدم سرمایه گذاری در یک پروژه، مانند خرید یک شرکت فرعی یا صرف نظر کردن از آن، تصمیم‌گیری نماید. چنان‌چه اطلاعات مذکور با دقت کافی به دست مدیریت نرسند، به عمد توسط تحلیل‌گران دست‌کاری شده و تغییر یابند، به موقع به دست مدیریت نرسند، هزینه‌ی تهیه‌ی آن‌ها از منافع در اختیار داشتنشان بیشتر باشد و … دیگر این اطلاعات سود آن‌چنانی برای شرکت ندارند که هیچ، گاه حتی ممکن است باعث اخذ تصمیمات اشتباه و سوق دادن شرکت به سمت بحران‌های مالی شوند. استفاده از نرم افزار کامفار فارسی مشکل هزینه‌های زیاد تحلیل‌های اطلاعات مالی، زمان زیادی که برای تهیه‌ی آن‌ها مورد نیاز است و مشکل اشتباهات عمدی و غیر عمدی نیروی انسانی در تحلیل این اطلاعات را برطرف کرده و تجزیه و تحلیل‌های مالی و اقتصادی را با دقتی بسیار بیشتر و همچنین در زمان کوتاه‌تری نسبت به نیروی انسانی در اختیار مدیریت قرار می‌دهد.  

مزایای گذراندن دوره آموزش کامفار

با توجه با آن‌چه گفته شد، مزایای شرکت در دوره آموزش کامفار تا حد زیادی روشن می‌شود. گذراندن دوره آموزش کامفار فرد را قادر به استفاده از نرم افزار کامفار می‌کند و بدین ترتیب یک فرصت شغلی بلندمرتبه را در اختیار او قرار می‌دهد. فرد پس از سپری کردن دوره آموزش کامفار آن هم در شرکت باتجربه و با سابقه‌ی بامداد قرن، خواهد توانست اطلاعات مورد نیاز مدیریت در تصمیم‌گیری‌های خرد و کلان را برای او آماده کند و بدین ترتیب در حقیقت می‌توان گفت کاربر نرم افزار کامفار فارسی جایگاه کلیدی در تصمیمات مدیریتی و جهت‌گیری‌های مالی شرکت خواهد داشت. سیستم-آنالیز-کامفار

آشنایی با دوره آموزش کامفار در شرکت بامداد قرن

آموزش کامفار در شرکت بامداد قرن در سطوح مختلفی طراحی شده و هر فرد با توجه به نیازهای شرکت خود در دوره‌ای مناسب ثبت نام خواهد کرد. به طور کلی چنان‌چه افرادی که قصد گذراندن دوره آموزش کامفار در مجل شرکت ها را داشته اما با شاخص‌های مدیریتی، فرمول‌های محاسباتی در حسابداری مدیریت، شاخص‌های اقتصاد مهندسی و …، بسته به دوره‌ی مدنظر خود، آشنایی نداشته باشند، شرکت بامداد قرن دوره آموزش کامفار را برای ایشان به دو پارت آموزش مفاهیم پایه، که اطلاع از آن‌ها لازمه‌ی یادگیری چگونگی استفاده از نرم افزار کامفار است، و آموزش به کارگیری این مفاهیم پایه در نرم افزار کامفار، جهت استخراج خروجی‌های مورد نیاز مدیریت، تقسیم خواهد کرد. بنابراین می‌توان گفت به طور کلی افرادی که با شاخص‌ها و محاسبات اقتصاد مهندسی آشنا هستند، با صرف زمان کمتر و با سهولت بیشتری می‌توانند دوره آموزش کامفار را پشت سر بگذارند و در استفاده از آن خبره شوند. به بیان دیگر در واقع قسمت اصلی و البته دشوار استفاده از نرم افزار کامفار همان آشنایی با محاسبات مرتبط با شاخص‌ها، محاسبات اقتصاد مهندسی، محاسبات حسابداری و … است که ما از آن‌ها با عنوان «مفاهیم پایه» یاد کردیم. دوره آموزش کامفار در شرکت بامداد قرن علاوه بر آموزش اطلاعات پایه در مورد شاخص‌ها و محاسبات اقتصاد مدیریت و پس از آن آموزش نحوه‌ی به کارگیری این اطلاعات در نرم افزار کامفار فارسی به صورت عملی، کتب مختلفی مانند کتاب «تجزیه و تحلیل مالی طرح‌ها با استفاده از نرم افزار COMFAR 3 EXPERT»، که توسط شرکت بامداد قرن تألیف شده، کتاب «نحوه تهیه گزارشات توجیهی بازار، فنی و مالی FEASIBILITY STUDY» و … را نیز به صورت رایگان در اختیار فراگیران محترم قرار می‌دهد تا با مطالعه‌ی آن‌ها و فراگیری ضروریات تئوریک گذراندن دوره آموزش کامفار هر چه بهتر و کامل‌تر با نحوه‌ی کار با این نرم افزار آشنا شوند.

چگونگی ثبت نام در دوره آموزش کامفار فارسی و انگلیسی در شرکت بامداد قرن

بخش آموزشی شرکت بامداد قرن مفتخر است که دوره آموزش کامفار را برای کارمندان بسیاری از شرکت‌های معتبر، از جمله بانک تجارت، بانک اقتصاد نوین، سازمان نیروهای هوایی نیروهای مسلح، شرکت پتروشیمی جم، فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش و شمار متعدد شرکت‌های دیگر، برگزار کرده و بدین ترتیب تجربه‌ای کافی در زمینه‌ی آموزش این نرم افزار به متقاضیان محترم دارد. شما عزیزان می‌توانید برای ثبت نام در دوره آموزش کامفار، پس از مشورت با مشاوران ما در مورد بهترین دوره‌ی متناسب با نیازتان، شهریه‌ی شرکت در دروه آموزش کامفار را واریز کرده و پس از آن با حضور در محل برگزاری دوره‌ها و دریافت پکیج آموزشی، در روزهای معین‌شده در محل کلاس‌ها حاضر شده و دوره آموزش کامفار را به بهترین وجه ممکن و با پشتیبانی مدرسان باتجربه و کارآزموده پشت سر بگذارید و بدین ترتیب جایگاه شغلی کاملاً متفاوتی را نسبت به گذشته تجربه نمایید. آنالیز-داده-و-چارت ها-با-کامفار

هدف برگزاری دوره کامفار در محل شرکت ها

یکی از مهم‌ترین اهداف پایه ریزی یک پروژه توجیه اقتصادی بودن آن می‌باشد. بر این اساس اینکه بتوان ارزیابی اقتصادی و مالی دقیقی در مورد مطلوبیت و یا عدم مطلوبیت پروژه مورد نظر ارائه داد بسیار حائز اهمیت می‌باشد. چرا که این ارزیابی تبدیل به یک معیار درست جهت مقایسه دو یا چند پروژه با یکدیگر میگردد. مدیران سازمان‌های مختلف با استفاده از فرمول‌ها و روش‌های ریاضی که در اقتصاد مهندسی بسیار ضروری و کارآمد می‌باشد به بررسی سودآوری پروژ‌ه‌های اقتصادی پرداخته و در این راستا نیاز به استفاده از نرم‌افزارهای دقیقی می‌باشد که در سرتاسر جهان توسعه داده شده و مورد استفاده بسیاری از کارشناسان شرکت ها و سازمان‌‌‌های دولتی و خصوصی قرار می‌گیرد. چرا که کارشناسان و تصمیم‌‌گیران شرکت های مختلف جهت ارزیابی پروژه‌ها و انتخاب درست آنها نیازمند به استفاده از نرم‌افزارهای مربوطه من جمله نرم‌افزار کامفار می‌باشند و در این راستا این مهم جز با برگزاری دوره کامفار در محل شرکت ها میسر نمی‌گردد.  

مخاطبان مختلف برگزاری دوره‌ی کامفار در محل شرکت ها

اگر بخواهیم به‌طور اجمالی به مخاطبان شرکت کننده در دوره کامفار در محل شرکت ها اشاره نمائیم می‌توانیم چندی از آنها را در چند دسته بندی زیر معرفی نمائیم: 1-‌مشاوران مالی و اقتصادی 2-‌شرکتها‌ی لیزینگ 3-‌شرکت ها‌ی سرمایه‌گذاری 4-‌شرکت های مشاور مالی 5-‌شرکت های حسابداری 6-‌مدیران و کارشناسان موسسات مالی و اعتباری و ….

برگزاری دوره کامفار در محل شرکت ها توسط شرکت بامداد قرن

با توجه به اینکه شرکت بامداد قرن مجری برگزاری دوره‌ی آموزشی کامفار در محل شرکت ها می‌باشد لذا کاربران و متقضیان محترم در این زمینه می‌توانند با ارائه درخواست کتبی خود به شرکت تمایل خود به برگزاری دوره‌ی کامفار در محل شرکت را اعلام داشته تا تدابیر لازم در این خصوص توسط شرکت بامداد قرن اندیشیده شده و در نهایت دوره‌ی آموزشی تهیه‌ی گزارش توجیهی با استفاده از نرم‌افزار کامفار برای شرکت و یا کاربر مورد نظر برگزار گردد.دوره های آموزشی نرم‌افزار کامفار به‌ صورت ورکشاپ‌های گروهی برای موسسات دولتی و خصوصی ،ب بانک‌ها و سایر ارگان‌ها برگزار شده و شرکت بامداد قرن در این زمینه دارای تجارب بسیار درخشانی می‌باشد. این شرکت با برگزاری دوره‌ی کامفار در محل شرکت ها توانسته است به‌ صورت گام به گام و مرحله به مرحله سرفصل‌های آموزشی لازم را تدوین و آن‌ها را به صورت یک پکیج آموزشی کامل به مخاطبان و کاربران گرامی عرضه نماید.

سرفصل‌های مورد آموزش در دوره کامفار در محل شرکت ها توسط سایر شرکت ها و موسسات:

1-‌مقدمه‌‌ای بر فرایند ارزیابی طرح 2-‌تحلیل جریان نقدینگی 3-تحلیل جریان نقدینگی تنزیل شده 4-‌خالص ارزش فعلی 5-‌نرخ بازگشت سرمایه 6-‌دوره بازگشت سرمایه تنزیل شده 7-‌نرخ بازده داخلی 8-‌تحلیل نقطه سر به سر 9-شاخص‌های ارزیابی اقتصادی طرح‌های ملی 10-تحلیل حساسیت شاخص‌های مالی و اقتصادی طرح نسبت به تغییر در داده‌های ورودی 11-‌جریان نقدینگی 12-‌امکان سنجی طرح‌های سرمایه‌گذاری 13-تفاوت نرم‌افزار‌های هم‌خانواده کامفار3

سرفصل‌های آموزشی دوره کامفار در محل شرکت ها توسط شرکت بامداد قرن

شرکت بامداد قرن دوره کامفار در محل شرکت ها را در هشت بخش کلی برگزار می‌نماید: 1-بخش اول آموزش مفاهیم مربوط به نحوه‌ی گزارش نویسی برای انواع مختلف طرح‌های توسعه و بازسازی و نوسازی بر حسب استانداردها‌ی بین‌المللی می‌باشد که تهیه‌ی گزارشات مربوطه شامل سه دسته بندی زیر می‌گردد: *تجزیه و تحلیل مالی و اقتصادی *بررسی‌های فنی *مطالعات بازار 2-‌بخش دوم آموزش دوره کامفار در محل شرکت ها شامل آموزش مفاهیم و شاخص‌های مقایسه ای اقتصاد مهندسی می‌باشد که شامل این عناوین است: *تحلیل اقتصادی *ترازنامه *اشتغال‌زایی *ارزش افزوده *تحلیل نقطه سر به سر *آزمون رتبه بندی پروژه‌ها *بدست آوردن آی ار ار مورد نظر و سایر مفاهیم کاربردی دیگر می‌باشد. 3-بخش سوم آموزش دوره کامفار در محل شرکت ها شامل آموزش متغیر‌ها و مفاهیم پایه نرم ‌افزار کامفار می‌باشد که دسته بندی‌های آن به شرح ذیل می‌باشد: *تعریف پروژه *تخصیص هزینه *پروژ‌ه‌های مشارکتی *تورم *ارزیابی مجدد دارایی‌ها *محصولات *تحلیل مرکز هزینه *استهلاک و انواع آن *ذخایر سرمایه‌گذاری *یارانه‌ها و هدایا و مباحث کلی دیگر می‌باشد. 4-‌بخش چهارم دوره‌ی کامفار در محل شرکت ها آموزش چگونگی جمع‌آوری مبانی مورد نیاز نرم‌افزار کامفار 5-‌ بخش پنجم دوره‌ی کامفار در محل شرکت ها آموزش چگونگی ورود اطلاعات در گره‌های نرم‌افزار کامفار 6- بخش ششم دوره‌ی کامفار در محل شرکت ها آموزش چگونگی انتخاب نتایج و محاسبات 7- بخش هفتم دوره‌ی کامفار در محل شرکت ها آموزش نحوه‌ی چگونگی رفع ارور‌ها در خروجی نرم‌افزار کامفار 8-‌و بخش هشتم دوره‌ی کامفار در محل شرکت ها آموزش چگونگی تجزیه و تحلیل خروجی های نرم‌افزار کامفارمی‌باشد. سیستم-انالیز-کامفار-مدیریت-تغییرات

دوره ارزیابی طرح ها

دوره ارزیابی طرح ها در حوزه تصمیم‌گیری برای شروع یا ادامه پروژه‌های مالی یا اقتصادی توسط بعضی از مؤسسات مطرح در این زمینه برگزار می شود. دیگر زمان آن گذشته است که کارشناسان اقتصاد و مدیریت مالی، روی دفترچه خود متغیرهای مالی و اقتصادی طرح مورد نظر را بنویسند و با کنار هم قرار دادن آنها و یک محاسبات سرانگشتی، سرنوشت یک پروژه را رقم بزنند. امروزه کار تحلیل مالی و اقتصادی طرح های سرمایه گذاری خرد و کلان، به یک ضرورت تبدیل شده است. خوشبختانه دوره ارزیابی طرح‌ ها در قالب آموزش نرم افزارهایی مانند کامفار که سبقه جهانی دارند، چند سالی است با آمدن ورژن فارسی این نرم افزار در کشور ما هم رونق بیشتری گرفته است. اینگونه دوره های آموزشی در چارچوب آموزش نرم افزار کامفار در حال حاضر توسط مؤسساتی مثل بامداد قرن دانش برگزار می شود.

نرم‌افزار کامفار فارسی

یونیدو که نام دیگر سازمان توسعه صنعتی ملل متحد است، از سال 1962 اقدام به توسعه نرم افزار CAMFAR یا Computer Model For Feasibility Analysis And Reporting نمود. این نرم افزار با گرفتن اطلاعات ورودی پروژه های در حال تأسیس و یا پروژه هایی که در حال انجام هستند، اطلاعاتی را به کاربر می دهد که با استفاده از آن می‌توان آینده طرح های مالی و اقتصادی را پیش بینی کرد و ریسک سرمایه گذاری را تا حد زیادی کاهش داد. ورودی های این نرم افزار اطلاعاتی از قبیل نرخ تورم در کشور اجرای پروژه، واحد پول، ظرفیت تولید،هزینه های ثابت و متغیر پروژه و … است و خروجی های آن مواردی مانند قیمت تمام شده، میزان سود و زیان پروژه، دوره بازگشت سرمایه اولیه و … می باشد. سرمایه گذار با داشتن خروجی های کامفار می تواند به راحتی در مورد نحوه اقدام خود تصمیم بگیرد. البته این نرم افزار امور دیگری مانند ایجاد بیزینس پلن یا همان طرح کسب و کار، ارائه توجیه فنی و اقتصادی طرح، امکان‌سنجی، شبیه‌سازی و بررسی مدل های مالی و اقتصادی پروژه های سرمایه گذاری را هم انجام می دهد که همین امکانات باعث شده است به عنوان بستر اصلی دوره ارزیابی طرح ها در حوزه های مالی و اقتصادی متنوع، آموزش داده شود.

دلنوشته های من منبع : دلنوشته های من |دوره ارزیابی طرح ها
برچسب ها : کامفار ,شرکت ,آموزش ,دوره ,افزار ,مالی ,آموزش کامفار ,دوره آموزش ,شرکت بامداد ,افزار کامفار ,دوره کامفار ,دوره آموزش کامفار ,افزار کامفار فارسی ,